Adana Hava Durumu
Arama Yap
Adana Büyükşehir Belediyesi Facebook Adana Büyükşehir Belediyesi YouTube Adana Büyükşehir Belediyesi Twitter Adana Büyükşehir Belediyesi RSS
Tebrik Galerisi sosyalag Toplu Sms Hizmeti nikah
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE BİR İLK DAHA
Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli 651 memuru kapsayan “Sosyal Denge Sözleşmesi” personel tarafından davul-zurna eşliğinde kutlandı. Sendika temsilcileri, yüzde 30 ila 40 arasındaki zam oranlarının açıklanmasından sonra çiçek vererek teşekkür etti. 30.05.2011

MEMUR MAAŞLARINA YÜZDE 30 İLA 40 ARASINDA ZAM YAPILDI... 

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ASKİ’DE GÖREVLİ 651 MEMUR “SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ”Nİ DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KUTLADI...

MEMURLARIN ZAM SEVİNCİ... 

Sözleşme töreninde konuşan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, belediye tarihinde bir ilk’e daha imza attıklarını söyleyerek, “Belediyecilik 24 saat hizmet etmek demektir. Memur arkardaşlarımız Ortak Akıl’la hareket edip hizmet üreterek, bu verdiklerimizi kat-kat belediyeye kazandıracaktır” dedi.

 

   Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli 651 memuru kapsayan “Sosyal Denge Sözleşmesi” personel tarafından davul-zurna eşliğinde kutlandı. Sendika temsilcileri, yüzde 30 ila 40 arasındaki zam oranlarının açıklanmasından sonra çiçek vererek teşekkür etti.

   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Genel Sekreter Kaşif Barut, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Muzaffer Durmuş, Tüm-Bel-Sen ile Türk Yerel Hizmet-Sen yöneticilerinin de bulunduğu “Sosyal Denge Sözleşmesi” töreni Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti.

   Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli tüm memurların katıldığı törende konuşan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Büyükşehir Belediyesi tarihinde yine bir ilk yaşandığını söyledi.

   Yıllardır kanayan yara halinde olan bir sorunu daha çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Aldırmaz, 2011 Mayıs ayından başlayıp 2 yıl geçerli olan sözleşmeyle memurların ekonomik olarak çok rahatlayacağını müjdeledi. İşçi ile memur arasındaki açığın bu şekilde kapatılacağını vurgulayan Aldırmaz, “Meclis üyelerimizin de desteğiyle gerçekleşen iyileştirmenin, iş veriminin artışına da yansıyacağına inanıyorum. Belediyecilik 24 saat hizmet etmek demektir. Memur arkardaşlarımız Ortak Akıl’la hareket edip hizmet üreterek, bu verdiklerimizi kat-kat belediyeye kazandıracaktır” şeklinde konuştu.

   Metro’nun, Ulaştırma Bakanlığı’na devrolması halinde belediyenin gelirlerinin artacağını da kaydeden Zihni Aldırmaz, “Kısıtlı imkanlarımıza rağmen memurumuzun gelirinde önemli artışlar sağladık. İnşallah işçilerimizin de durumunu daha iyi yapacağız” dedi.

   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, imzalanan “Sosyal Denge Sözleşmesi” gereği, Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli toplam 651 memurun maaşına aylık yüzde 30 ila 40 oranında zam yapıldığını vurguladı.

   Aldırmaz, sosyal haklardaki iyileştirmeleri de şöyle açıkladı;

   SOSYAL HAKLAR (Büyükşehir Belediyesi – 407 memur)

   Ramazan Bayramı 900 TL.

   Kurban Bayramı 1.000 TL.

   Eğitim Yardımı (yıllık) 1.700 TL.

   Giyecek yardımı (yıllık) 500 TL.

   Evlenme yardımı 1.000 TL.

   Doğum yardımı 500 TL.

   Ölüm yardımı 7.500 TL.

   Yemek yardımı 500 TL.

   SOSYAL HAKLAR (AKSİ Genel Müdürlüğü - 244 memur)

   Ramazan Bayramı 500 TL.

   Kurban Bayramı 750 TL.

   Yılbaşı İkramiyesi 400 TL.

   Evlenme yardımı 1.000 TL.

   Doğum yardımı 500 TL.

   İşbaşında ölüm 10.000 TL.

   Memurun ölümü halinde 1.000 TL.

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekihi Zihni Aldırmaz’ın, memur maaş artışı ve sosyal haklardaki iyileştirmeler, salonu dolduranlar tarafından alkışlarla karşılık buldu. Sendika temsilcileri Başkan Vekili Aldırmaz, Genel Sekreter Kaşif Barut ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Durmuş’a çiçek verdiler. Ayrıca, memurlar belediye binası önünde davul-zurna çalışanarak maaş artışı ve sosyal haklardaki iyileştirmeleri kutladı.

Son Haberler
» BAŞKAN HÜSEYİN SÖZLÜ KOLTUĞUNU LEYLA GÜLMEZ’E BIRAKTI » ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ » HER ŞEY MİNİK YAKUP’UN YAŞAMASI İÇİN » “ŞEHİRLERİN HAYATI, DEĞİL 5 YILA, İNSAN ÖMRÜNE SIĞMAZ” » HÜSEYİN SÖZLÜ SAİMBEYLİ’DE GÖNÜLLERİ FETHETTİ » “OBRUK ŞELALESİ TATİL MERKEZİ OLACAK” » SÖZLÜ, “ADANA’YI, TÜRKİYENİN BELEDİYECİLİK AÇISINDAN EN GÜZEL ÖRNEĞİ YAPACAĞIZ”... » SÖZLÜ’DEN ADANA İÇİN BÜYÜK HEDEFLER » SINIF ARKADAŞLARINDAN HÜSEYİN SÖZLÜ’YE SÜRPRİZ ZİYARET » ADANA’DA YAŞAYAN HERKES BİZİM HEMŞEHRİMİZDİR » “SARIÇAM ADANA’NIN IŞILDAYAN YÜZÜ OLACAK”
Twitter
» RT @gakkaya001: @adana_bld Adana büyükşehir belediyesi AHAS -ADANA semalarında süzülüyor... http://t.co/XkUrNhJJaH » Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarız... http://t.co/T89snywr5p » Başkan Hüseyin Sözlü koltuğunu Leyla Gülmez'e bıraktı http://t.co/8ZRElpKPvk http://t.co/SVcL1VD4aS » Adana Büyükşehir Belediyesinden çocuklara 23 Nisan hediyesi... http://t.co/uT0Vg0on9V http://t.co/305czNRlTt » “Şehirlerin hayatı, değil 5 yıla, insan ömrüne sığmaz” http://t.co/VkuizkQa5Z http://t.co/qucl7txktk » Her şey minik Yakup’un yaşaması için http://t.co/JF90F1S98d http://t.co/emkfgzKEsa » Sözlü,"Adana'yı,Türkiye'nin belediyecilik açısından en güzel örneği yapacağız"... http://t.co/7AtXGdMPS9 http://t.co/aJWOpMwY7y » "Obruk Şelalesi tatil merkezi olacak" http://t.co/ET1tt7qsGQ http://t.co/dItXQayIht » Hüseyin Sözlü Saimbeyli’de gönülleri fethetti... http://t.co/rB9VdQtRIG http://t.co/RRa7YbNkLY » RT @AdanaKentKonsey: Adana Kent Konseyi Çocuk İşçiliği ile Mücadele Komitesi Basın açıklaması yapıldı. http://t.co/V5qE0kvlkG”