Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
21. Altın Koza Fİlm Festival Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi sosyalag Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti nikah
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE BİR İLK DAHA
Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli 651 memuru kapsayan “Sosyal Denge Sözleşmesi” personel tarafından davul-zurna eşliğinde kutlandı. Sendika temsilcileri, yüzde 30 ila 40 arasındaki zam oranlarının açıklanmasından sonra çiçek vererek teşekkür etti. 30.05.2011

MEMUR MAAŞLARINA YÜZDE 30 İLA 40 ARASINDA ZAM YAPILDI... 

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ASKİ’DE GÖREVLİ 651 MEMUR “SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ”Nİ DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KUTLADI...

MEMURLARIN ZAM SEVİNCİ... 

Sözleşme töreninde konuşan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, belediye tarihinde bir ilk’e daha imza attıklarını söyleyerek, “Belediyecilik 24 saat hizmet etmek demektir. Memur arkardaşlarımız Ortak Akıl’la hareket edip hizmet üreterek, bu verdiklerimizi kat-kat belediyeye kazandıracaktır” dedi.

 

   Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli 651 memuru kapsayan “Sosyal Denge Sözleşmesi” personel tarafından davul-zurna eşliğinde kutlandı. Sendika temsilcileri, yüzde 30 ila 40 arasındaki zam oranlarının açıklanmasından sonra çiçek vererek teşekkür etti.

   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Genel Sekreter Kaşif Barut, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Muzaffer Durmuş, Tüm-Bel-Sen ile Türk Yerel Hizmet-Sen yöneticilerinin de bulunduğu “Sosyal Denge Sözleşmesi” töreni Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti.

   Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli tüm memurların katıldığı törende konuşan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Büyükşehir Belediyesi tarihinde yine bir ilk yaşandığını söyledi.

   Yıllardır kanayan yara halinde olan bir sorunu daha çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Aldırmaz, 2011 Mayıs ayından başlayıp 2 yıl geçerli olan sözleşmeyle memurların ekonomik olarak çok rahatlayacağını müjdeledi. İşçi ile memur arasındaki açığın bu şekilde kapatılacağını vurgulayan Aldırmaz, “Meclis üyelerimizin de desteğiyle gerçekleşen iyileştirmenin, iş veriminin artışına da yansıyacağına inanıyorum. Belediyecilik 24 saat hizmet etmek demektir. Memur arkardaşlarımız Ortak Akıl’la hareket edip hizmet üreterek, bu verdiklerimizi kat-kat belediyeye kazandıracaktır” şeklinde konuştu.

   Metro’nun, Ulaştırma Bakanlığı’na devrolması halinde belediyenin gelirlerinin artacağını da kaydeden Zihni Aldırmaz, “Kısıtlı imkanlarımıza rağmen memurumuzun gelirinde önemli artışlar sağladık. İnşallah işçilerimizin de durumunu daha iyi yapacağız” dedi.

   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, imzalanan “Sosyal Denge Sözleşmesi” gereği, Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli toplam 651 memurun maaşına aylık yüzde 30 ila 40 oranında zam yapıldığını vurguladı.

   Aldırmaz, sosyal haklardaki iyileştirmeleri de şöyle açıkladı;

   SOSYAL HAKLAR (Büyükşehir Belediyesi – 407 memur)

   Ramazan Bayramı 900 TL.

   Kurban Bayramı 1.000 TL.

   Eğitim Yardımı (yıllık) 1.700 TL.

   Giyecek yardımı (yıllık) 500 TL.

   Evlenme yardımı 1.000 TL.

   Doğum yardımı 500 TL.

   Ölüm yardımı 7.500 TL.

   Yemek yardımı 500 TL.

   SOSYAL HAKLAR (AKSİ Genel Müdürlüğü - 244 memur)

   Ramazan Bayramı 500 TL.

   Kurban Bayramı 750 TL.

   Yılbaşı İkramiyesi 400 TL.

   Evlenme yardımı 1.000 TL.

   Doğum yardımı 500 TL.

   İşbaşında ölüm 10.000 TL.

   Memurun ölümü halinde 1.000 TL.

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekihi Zihni Aldırmaz’ın, memur maaş artışı ve sosyal haklardaki iyileştirmeler, salonu dolduranlar tarafından alkışlarla karşılık buldu. Sendika temsilcileri Başkan Vekili Aldırmaz, Genel Sekreter Kaşif Barut ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Durmuş’a çiçek verdiler. Ayrıca, memurlar belediye binası önünde davul-zurna çalışanarak maaş artışı ve sosyal haklardaki iyileştirmeleri kutladı.

Son Haberler
» ADANA ASKİ SPOR, ANKARA’DA ORMAN CUP’A KATILDI » BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR, GELECEĞİN FUTBOLCULARINI YETİŞTİRİYOR » 21. ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ’NDE 
KAZANANLAR BELLİ OLDU » ADANALI MUCİT, SEVİNCİNİ BAŞKAN SÖZLÜ’YLE PAYLAŞTI » BAŞKAN SÖZLÜ, “YILMAZ GÜNEY ADANALI BİR MEMLEKET ÇOCUĞU, FENOMEN OLMUŞ BİR SİNEMACI, YÖNETMEN VE OYUNCUDUR.” » ADANA VE TÜRKİYE İÇİN YUMRUK SALLAYACAKLAR » ÜNLÜ YILDIZA ADANA BURMASI » BAŞKAN SÖZLÜ, “ÇALIŞMAYA, HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ.” » ALTIN KOZANIN ATEŞİ YANDI, ADANALILAR VOLKAN KONAK KONSERİYLE COŞTU » BAŞKAN SÖZLÜ, SÖGÜT’TEKİ ANMA ŞENLİKLERİNE KATILDI, ADANA İÇİN DE YATIRIM SÖZÜ ALDI. » BAŞKAN SÖZLÜ, “ADANA YEŞİLÇAM’IN EN ÖNEMLİ İLHAM KAYNAKLARINDANDIR.”
Twitter
» RT @HuseyinSOZLU: Altınkoza ekibi ile toplantımız devam ediyor. http://t.co/Cwp67hM6q3 » RT @adanabld_cevko: Belirlenen yerlerin temizlik ve ilaçlama çalışmalarına başlıyoruz. @HuseyinSOZLU @adana_bld http://t.co/TmbJtqdJg5 htt… » Başkan SÖZLÜ müjdeyi verdi http://t.co/agiK3zo9Dv http://t.co/aJRIhAa3Q1 » RT @HuseyinSOZLU: Sanıyorum Ekim sonuna kadar ogrenci sivil ayırımını tamamlariz. 29 Ekım Cumhuriyet Bayraminda da ogrenciler için ulaşım ü… » Adana ve Türkiye için yumruk sallayacaklar http://t.co/9eakQB7ul5 http://t.co/MpTy53Xogx » Ünlü yıldıza Adana Burması http://t.co/xJIxHV0VRt http://t.co/3wcajMisyO » Başkan SÖZLÜ, ''çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz''http://t.co/VjaBsp6xAy http://t.co/U834mXWXJj » Türk Sineması'nın 100 yılı #altinkozaff http://t.co/Gv3WmSIWen » RT @HuseyinSOZLU: Türk Sinamasına bir ömür emek veren sinamanın duayenlerine ödüllerini verdik.#altınkozaff http://t.co/Jg9L7Qd8FY » Altın Kozanın ateşi yandı, Adanalılar Volkan KONAK konseriyle coştu http://t.co/FKq5sbbKft http://t.co/zUZHP7j00o
Ana Sayfa | Sık Sorulan Sorular | Telefon ve Adresimiz | WebMail | English
ASKİ | Adana İmar İnşaat | Altın Koza A.Ş. | BELDETAŞ A.Ş. | Ulaşım A.Ş. | ÇUFAŞ
Mobil Arayüz - Online Kişi: 1078, Ziyaretçi Sayısı: 51.694, Toplam Ziyaretçi 37.796.952

Basın FTP