Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
21. Altın Koza Fİlm Festival Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi sosyalag Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti nikah
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE BİR İLK DAHA
Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli 651 memuru kapsayan “Sosyal Denge Sözleşmesi” personel tarafından davul-zurna eşliğinde kutlandı. Sendika temsilcileri, yüzde 30 ila 40 arasındaki zam oranlarının açıklanmasından sonra çiçek vererek teşekkür etti. 30.05.2011

MEMUR MAAŞLARINA YÜZDE 30 İLA 40 ARASINDA ZAM YAPILDI... 

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ASKİ’DE GÖREVLİ 651 MEMUR “SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ”Nİ DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KUTLADI...

MEMURLARIN ZAM SEVİNCİ... 

Sözleşme töreninde konuşan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, belediye tarihinde bir ilk’e daha imza attıklarını söyleyerek, “Belediyecilik 24 saat hizmet etmek demektir. Memur arkardaşlarımız Ortak Akıl’la hareket edip hizmet üreterek, bu verdiklerimizi kat-kat belediyeye kazandıracaktır” dedi.

 

   Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli 651 memuru kapsayan “Sosyal Denge Sözleşmesi” personel tarafından davul-zurna eşliğinde kutlandı. Sendika temsilcileri, yüzde 30 ila 40 arasındaki zam oranlarının açıklanmasından sonra çiçek vererek teşekkür etti.

   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Genel Sekreter Kaşif Barut, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Muzaffer Durmuş, Tüm-Bel-Sen ile Türk Yerel Hizmet-Sen yöneticilerinin de bulunduğu “Sosyal Denge Sözleşmesi” töreni Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti.

   Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli tüm memurların katıldığı törende konuşan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Büyükşehir Belediyesi tarihinde yine bir ilk yaşandığını söyledi.

   Yıllardır kanayan yara halinde olan bir sorunu daha çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Aldırmaz, 2011 Mayıs ayından başlayıp 2 yıl geçerli olan sözleşmeyle memurların ekonomik olarak çok rahatlayacağını müjdeledi. İşçi ile memur arasındaki açığın bu şekilde kapatılacağını vurgulayan Aldırmaz, “Meclis üyelerimizin de desteğiyle gerçekleşen iyileştirmenin, iş veriminin artışına da yansıyacağına inanıyorum. Belediyecilik 24 saat hizmet etmek demektir. Memur arkardaşlarımız Ortak Akıl’la hareket edip hizmet üreterek, bu verdiklerimizi kat-kat belediyeye kazandıracaktır” şeklinde konuştu.

   Metro’nun, Ulaştırma Bakanlığı’na devrolması halinde belediyenin gelirlerinin artacağını da kaydeden Zihni Aldırmaz, “Kısıtlı imkanlarımıza rağmen memurumuzun gelirinde önemli artışlar sağladık. İnşallah işçilerimizin de durumunu daha iyi yapacağız” dedi.

   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, imzalanan “Sosyal Denge Sözleşmesi” gereği, Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli toplam 651 memurun maaşına aylık yüzde 30 ila 40 oranında zam yapıldığını vurguladı.

   Aldırmaz, sosyal haklardaki iyileştirmeleri de şöyle açıkladı;

   SOSYAL HAKLAR (Büyükşehir Belediyesi – 407 memur)

   Ramazan Bayramı 900 TL.

   Kurban Bayramı 1.000 TL.

   Eğitim Yardımı (yıllık) 1.700 TL.

   Giyecek yardımı (yıllık) 500 TL.

   Evlenme yardımı 1.000 TL.

   Doğum yardımı 500 TL.

   Ölüm yardımı 7.500 TL.

   Yemek yardımı 500 TL.

   SOSYAL HAKLAR (AKSİ Genel Müdürlüğü - 244 memur)

   Ramazan Bayramı 500 TL.

   Kurban Bayramı 750 TL.

   Yılbaşı İkramiyesi 400 TL.

   Evlenme yardımı 1.000 TL.

   Doğum yardımı 500 TL.

   İşbaşında ölüm 10.000 TL.

   Memurun ölümü halinde 1.000 TL.

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekihi Zihni Aldırmaz’ın, memur maaş artışı ve sosyal haklardaki iyileştirmeler, salonu dolduranlar tarafından alkışlarla karşılık buldu. Sendika temsilcileri Başkan Vekili Aldırmaz, Genel Sekreter Kaşif Barut ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Durmuş’a çiçek verdiler. Ayrıca, memurlar belediye binası önünde davul-zurna çalışanarak maaş artışı ve sosyal haklardaki iyileştirmeleri kutladı.

Son Haberler
» ADANA BÜYÜKŞEHİR ULAŞIM HİZMETLERİ BAYRAM BOYUNCA ÜCRETSİZ » BAŞKAN SÖZLÜ, BELEDİYE PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI » BÜYÜKŞEHİR, ÖLÜM KAMPI KHAZİR’E KADİR GECESİ GİRDİ » BAŞKAN SÖZLÜ, “İHSANOĞLU’NA ADANA’DAN YÜZDE 70 OY ÇIKMALI.” » KALDIRIMLAR GERÇEK SAHİPLERİNİN » MODERN VE BAĞIMSIZ TÜRKİYE’NİN DÜNYACA TASDİKİDİR LOZAN » DEVLETİMİZİN DEĞERİNİ BİLİP, SAHİP ÇIKMALIYIZ » BÜYÜKŞEHİR ZABITASI ÇOCUKLARIN BOĞULMAMASI İÇİN ÇABA HARCIYOR » KILIÇDAROĞLU, AYAĞININ TOZUYLA HÜSEYİN SÖZLÜ’YÜ ZİYARET ETTİ » BÜYÜKŞEHİR YAZ KURSLARI AÇILIYOR » YENİ BULVAR BAYRAMA HAZIR OLACAK
Twitter
» Başkan SÖZLÜ, Belediye Personeliyle Bayramlaştı http://t.co/kCPOGXOcSK http://t.co/06mro3l3M3 » RT @huseyinsozlu: Belediyemizin geleneksel bayramlaşma törenindeyim.Bayramınız ve Cumanız mübarek olsun. http://t.co/m5sF0rQvCL » Büyükşehir, Ölüm Kampı Khazir'e Kadir Gecesi Girdi http://t.co/t5SPFDjQ7Y http://t.co/1GQ7EnbF3P » Başkan SÖZLÜ, "İHSANOĞLU'na Adanada'dan Yüzde 70 Oy Çıkmalı" http://t.co/BAQY4xA5oA http://t.co/Zcg6Vcl4a7 » Bugün 95 farklı noktada çalışıyoruz. Yapılan çalışmaları öğrenmek için; http://t.co/MoQI5ePIN0 » Bugün 100 farklı noktada çalışıyoruz. Yapılan çalışmaları öğrenmek için; http://t.co/5aDFstoNDN » Kadir Geceniz Mübarek Olsun http://t.co/s3gwe8EoKZ » Kaldırımlar gerçek sahiplerinin http://t.co/LkFv7NrBD9 http://t.co/Wucp0a02iV » Devletimizin değerini bilip, sahip çıkmalıyız http://t.co/2UwVWXs7E8 http://t.co/KuVIYL0cSl » Modern ve Bağımsız Türkiye'nin Dünyaca Tasdikidir Lozan http://t.co/A1Dg3f5g2D http://t.co/XWIaRCXTKz
Ana Sayfa | Sık Sorulan Sorular | Telefon ve Adresimiz | WebMail | English
ASKİ | Adana İmar İnşaat | Altın Koza A.Ş. | BELDETAŞ A.Ş. | Ulaşım A.Ş. | ÇUFAŞ
Mobil Arayüz - Online Kişi: 1658, Ziyaretçi Sayısı: 56.279, Toplam Ziyaretçi 33.608.349

Basın FTP