Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
21. Altın Koza Fİlm Festival Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi sosyalag Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti nikah
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE BİR İLK DAHA
Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli 651 memuru kapsayan “Sosyal Denge Sözleşmesi” personel tarafından davul-zurna eşliğinde kutlandı. Sendika temsilcileri, yüzde 30 ila 40 arasındaki zam oranlarının açıklanmasından sonra çiçek vererek teşekkür etti. 30.05.2011

MEMUR MAAŞLARINA YÜZDE 30 İLA 40 ARASINDA ZAM YAPILDI... 

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ASKİ’DE GÖREVLİ 651 MEMUR “SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ”Nİ DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KUTLADI...

MEMURLARIN ZAM SEVİNCİ... 

Sözleşme töreninde konuşan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, belediye tarihinde bir ilk’e daha imza attıklarını söyleyerek, “Belediyecilik 24 saat hizmet etmek demektir. Memur arkardaşlarımız Ortak Akıl’la hareket edip hizmet üreterek, bu verdiklerimizi kat-kat belediyeye kazandıracaktır” dedi.

 

   Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli 651 memuru kapsayan “Sosyal Denge Sözleşmesi” personel tarafından davul-zurna eşliğinde kutlandı. Sendika temsilcileri, yüzde 30 ila 40 arasındaki zam oranlarının açıklanmasından sonra çiçek vererek teşekkür etti.

   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Genel Sekreter Kaşif Barut, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Muzaffer Durmuş, Tüm-Bel-Sen ile Türk Yerel Hizmet-Sen yöneticilerinin de bulunduğu “Sosyal Denge Sözleşmesi” töreni Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti.

   Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli tüm memurların katıldığı törende konuşan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Büyükşehir Belediyesi tarihinde yine bir ilk yaşandığını söyledi.

   Yıllardır kanayan yara halinde olan bir sorunu daha çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Aldırmaz, 2011 Mayıs ayından başlayıp 2 yıl geçerli olan sözleşmeyle memurların ekonomik olarak çok rahatlayacağını müjdeledi. İşçi ile memur arasındaki açığın bu şekilde kapatılacağını vurgulayan Aldırmaz, “Meclis üyelerimizin de desteğiyle gerçekleşen iyileştirmenin, iş veriminin artışına da yansıyacağına inanıyorum. Belediyecilik 24 saat hizmet etmek demektir. Memur arkardaşlarımız Ortak Akıl’la hareket edip hizmet üreterek, bu verdiklerimizi kat-kat belediyeye kazandıracaktır” şeklinde konuştu.

   Metro’nun, Ulaştırma Bakanlığı’na devrolması halinde belediyenin gelirlerinin artacağını da kaydeden Zihni Aldırmaz, “Kısıtlı imkanlarımıza rağmen memurumuzun gelirinde önemli artışlar sağladık. İnşallah işçilerimizin de durumunu daha iyi yapacağız” dedi.

   Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, imzalanan “Sosyal Denge Sözleşmesi” gereği, Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli toplam 651 memurun maaşına aylık yüzde 30 ila 40 oranında zam yapıldığını vurguladı.

   Aldırmaz, sosyal haklardaki iyileştirmeleri de şöyle açıkladı;

   SOSYAL HAKLAR (Büyükşehir Belediyesi – 407 memur)

   Ramazan Bayramı 900 TL.

   Kurban Bayramı 1.000 TL.

   Eğitim Yardımı (yıllık) 1.700 TL.

   Giyecek yardımı (yıllık) 500 TL.

   Evlenme yardımı 1.000 TL.

   Doğum yardımı 500 TL.

   Ölüm yardımı 7.500 TL.

   Yemek yardımı 500 TL.

   SOSYAL HAKLAR (AKSİ Genel Müdürlüğü - 244 memur)

   Ramazan Bayramı 500 TL.

   Kurban Bayramı 750 TL.

   Yılbaşı İkramiyesi 400 TL.

   Evlenme yardımı 1.000 TL.

   Doğum yardımı 500 TL.

   İşbaşında ölüm 10.000 TL.

   Memurun ölümü halinde 1.000 TL.

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekihi Zihni Aldırmaz’ın, memur maaş artışı ve sosyal haklardaki iyileştirmeler, salonu dolduranlar tarafından alkışlarla karşılık buldu. Sendika temsilcileri Başkan Vekili Aldırmaz, Genel Sekreter Kaşif Barut ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Durmuş’a çiçek verdiler. Ayrıca, memurlar belediye binası önünde davul-zurna çalışanarak maaş artışı ve sosyal haklardaki iyileştirmeleri kutladı.

Son Haberler
» ASKİ SAİMBEYLİ ŞUBESİ AÇILDI » BAŞKAN SÖZLÜ DESTEK VERDİ, KIZILDAĞ GÜREŞLERİ DEĞERİNİ BULDU » ADANA ASKİ SPOR YÖNETİCİLERİNDEN, MEHMET ALİ ARSLAN’A ZİYARET » MEHMET ALİ ARSLAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ » BAŞKAN SÖZLÜ, “TÜRK MİLLETİ BAŞI DİK YAŞAMAKTAN VAZGEÇMEZ” » TEŞEKKÜRLER HÜSEYİN SÖZLÜ'YE » OKTAY ÖZTÜRK, “HÜSEYİN SÖZLÜ HEPİMİZE UMUT OLDU.” » ADANA ASKİ SPOR’DA MORAL MOTİVASYON ÜST SEVİYEDE » YENİ KOMUTANDAN, BAŞKAN SÖZLÜ’YE NEZAKET ZİYARETİ » TÜRKİYE’DE BİR İLK; HAYVANSEVERLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN FESTİVALDE BULUŞTU » ENGELSİZ MEKANLAR ÇOĞALIYOR
Twitter
» ASKİ Saimbeyli Şubesi açıldı http://t.co/xFdBavLa2E http://t.co/6TYosHM6Jy » Başkan SÖZLÜ destek verdi, Kızıldağ Güreşleri değerini buldu http://t.co/s1XsfYHisj http://t.co/hRHY3vEuDV » RT @HuseyinSOZLU: 529'ncusu gerçekleşen Kızıldağ Güreşlerine emeği geçenlere,bizleri yanlız bırakmayan misafirlerimize teşekkür ederim. htt… » RT @HuseyinSOZLU: Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı Güreşler öncesi konser veriyor. http://t.co/JSoZS4Fw4I » Kızıldağ'da Mustafa Yıldızdoğan konseri devam ediyor http://t.co/t7IyddAmLv » Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Hüseyin Sözlü Kızıldağ'da halka hitap ediyor http://t.co/FjW0GXg60H » Kızıldağ Karakucak Güreşleri'ne gidilmek üzere kaldırılacak otobüs yer ve saatleridir http://t.co/Oe1AwUD8qw » RT @HuseyinSOZLU: Bu yıl 529'ncusu düzenlenen Karaisalı Kızıldağ Karakucak Güreş festivali başladı. http://t.co/Vs0T62LqNJ » Mehmet Ali Arslan'a teşekkür ziyaretleri http://t.co/StgCwtgViw http://t.co/x9OK1Tk0CD » Adana ASKİ Spor Yöneticilerinden, Mehmet Ali Arslan'na ziyaret http://t.co/iZdHQwETKd http://t.co/tSaDLf1hfP
Ana Sayfa | Sık Sorulan Sorular | Telefon ve Adresimiz | WebMail | English
ASKİ | Adana İmar İnşaat | Altın Koza A.Ş. | BELDETAŞ A.Ş. | Ulaşım A.Ş. | ÇUFAŞ
Mobil Arayüz - Online Kişi: 976, Ziyaretçi Sayısı: 6.547, Toplam Ziyaretçi 35.846.851

Basın FTP