Adana Hava Durumu
Arama Yap
Adana Büyükşehir Belediyesi Facebook Adana Büyükşehir Belediyesi YouTube Adana Büyükşehir Belediyesi Twitter Adana Büyükşehir Belediyesi RSS
sosyalag Toplu Sms Hizmeti nikah
ADANA’DA FOLKLÖR ŞÖLENİ
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi. 16.10.2011

TÜRKİYE HALK OYUNLARI BÜYÜKLER ŞAMPİYONASI 22-23 EKİM 2011 TARİHLERİ ARASINDA ADANA’DA YAPILIYOR... 

ŞAMPİYONAYA 16 İLDEN 22 EKİP İLE 700’E YAKIN SPORCU KATILIYOR... 

   Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi.

   Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleşecek şampiyonanın 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda düzenleneceğini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, “16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla organize edilecek Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’na tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

   ‘Folklör Şöleni’ atmosferinde gerçekleşecek Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’nın birinci gününde “Geleneksel”, ikinci gününde ise “Stilize” kategorilerinde yarışmaların düzenleneceğini kaydeden Başkan Vekili Aldırmaz, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sadece şampiyonaya katılacak ekiplerimizin kentimize gelmesini bekliyoruz. Organizasyonun kusursuz geçmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

   Geçtiğimiz aylarda şampiyona ile ilgili Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Güler ile yönetim kurulu üyelerinin kendini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Vekili Aldırmaz, “O ziyaret sırasında şampiyona için Adana’nın tercih edilmesi nedeniyle memnuniyetimi dile getirmiştim. Dev bir organizasyona daha imza atacağımız için mutluyum” şeklinde konuştu.

   İŞTE ŞAMPİYONAYA KATILACAK TAKIMLAR...

   Büyükler Geleneksel Kategorisi

   “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Adıyaman Gölbaşı Folklör ve Eskrim Spor Kulübü, Diyarbakır GSİM spor Kulübü, Bitlis Yeni Yıldırım Gençlik Spor Kulübü, Afyon Belediyesi G.S.K, İzmir İFAK G.S.K., Adana AFAGDER Spor Kulübü, Aydın AYHOT G.S.K., Gaziantep Gençlik ve Spor Kulübü, Trabzon Akçaabat Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul Gökmeydan Halk Oyunları G.S.K., İstanbul Silivri H. Bilim Spor Kulübü”.

  Büyükler Stilize Kategorisi

  “Ankara Sıla G.S.K., İzmir Üçetek G.S.K., Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET G.S.K., Artvin Tütüncüler Kültür Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Spor Kulübü, Diyarbakır DİMFAD Gençlik Spor Kulübü, Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul İdem Gençlik ve Spor Kulübü, Sinop Gençlik ve Spor Kulübü, Belediye Vanspor Kulübü”.

Son Haberler
» ADANA İÇİN İŞBİRLİĞİ ZAMANI » ADANA’DA KAMP YAPAN ALMAN TAKIMINA HÜSEYİN SÖZLÜ’DEN DESTEK » “ENERJİSİ YÜKSEK, VİZYONU GENİŞ STÖ’LERLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ” » HÜSEYİN SÖZLÜ HADIRLI’DA YEMEĞE KATILDI » “YUMURTALIK’TA SU SORUNU ÇÖZÜLECEK” » HÜSEYİN SÖZLÜ’YE SEVGİ SELİ » AHAS FRANSA’YA HAZIRLANIYOR » HÜSEYİN SÖZLÜ: SİYASİ PARTİ AYRIMI YAPMAYACAĞIZ » BÜYÜKŞEHİR ÇOCUKLARI DÜŞÜNÜYOR » KASEİNOV DAN SÖZLÜ YE ZİYARET » SÖZLÜ DEN SABANCI YA ADANA YA YATIRIM DAVETİ
Twitter
» ZİHNİ ALDIRMAZ'IN TWİTTER HESABI ÇALINDI.. http://t.co/9r4eiHu4So http://t.co/v4UwKhl19S » Bugün 80 farklı noktada çalışıyoruz.Yapılan çalışmaları öğrenmek için; http://t.co/47GcbgEoUu » RT @meteoroloji_twi: ADANA :Parçalı ve çok bulutlu.. Sıcaklık..19°C » AA'NIN HEDEFİ BÜYÜK http://t.co/tNMZCFWzpm http://t.co/koH2D1u7v0 » SÖZLÜ'DEN ALDIRMAZ'A ZİYARET http://t.co/uuoGReKkYx http://t.co/Wp0f4mdPPq » BAŞKAN ADAYLARINA ÇEVREYE DUYARLILIK ÇAĞRISI.. http://t.co/udp8i0YTRJ » RT @zihnialdirmaz: İstiklal Marşı'mızın kabulünün 93.yılı kutlu olsun. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Allah bir daha bu Millete İstiklal … » Bugün 77 farklı noktada çalışıyoruz.Yapılan çalışmaları öğrenmek için; http://t.co/7Mm3QW1Xr1 » RT @gakkaya001: @adana_bld AHAS Arjantin dağlarında ve semalarında belediyemizin flamasını ve şanlı bayrağımızı dalgalandırdı... http://t.c… » RT @gakkaya001: @adana_bld Ayyıldızımız arjantin semalarında dalgalandı teşekkürler Adana büyükşehir belediyesi,teşekkürler Adana... http:/…