Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
21. Altın Koza Fİlm Festival Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi sosyalag Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti nikah
ADANA’DA FOLKLÖR ŞÖLENİ
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi. 16.10.2011

TÜRKİYE HALK OYUNLARI BÜYÜKLER ŞAMPİYONASI 22-23 EKİM 2011 TARİHLERİ ARASINDA ADANA’DA YAPILIYOR... 

ŞAMPİYONAYA 16 İLDEN 22 EKİP İLE 700’E YAKIN SPORCU KATILIYOR... 

   Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi.

   Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleşecek şampiyonanın 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda düzenleneceğini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, “16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla organize edilecek Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’na tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

   ‘Folklör Şöleni’ atmosferinde gerçekleşecek Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’nın birinci gününde “Geleneksel”, ikinci gününde ise “Stilize” kategorilerinde yarışmaların düzenleneceğini kaydeden Başkan Vekili Aldırmaz, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sadece şampiyonaya katılacak ekiplerimizin kentimize gelmesini bekliyoruz. Organizasyonun kusursuz geçmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

   Geçtiğimiz aylarda şampiyona ile ilgili Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Güler ile yönetim kurulu üyelerinin kendini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Vekili Aldırmaz, “O ziyaret sırasında şampiyona için Adana’nın tercih edilmesi nedeniyle memnuniyetimi dile getirmiştim. Dev bir organizasyona daha imza atacağımız için mutluyum” şeklinde konuştu.

   İŞTE ŞAMPİYONAYA KATILACAK TAKIMLAR...

   Büyükler Geleneksel Kategorisi

   “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Adıyaman Gölbaşı Folklör ve Eskrim Spor Kulübü, Diyarbakır GSİM spor Kulübü, Bitlis Yeni Yıldırım Gençlik Spor Kulübü, Afyon Belediyesi G.S.K, İzmir İFAK G.S.K., Adana AFAGDER Spor Kulübü, Aydın AYHOT G.S.K., Gaziantep Gençlik ve Spor Kulübü, Trabzon Akçaabat Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul Gökmeydan Halk Oyunları G.S.K., İstanbul Silivri H. Bilim Spor Kulübü”.

  Büyükler Stilize Kategorisi

  “Ankara Sıla G.S.K., İzmir Üçetek G.S.K., Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET G.S.K., Artvin Tütüncüler Kültür Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Spor Kulübü, Diyarbakır DİMFAD Gençlik Spor Kulübü, Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul İdem Gençlik ve Spor Kulübü, Sinop Gençlik ve Spor Kulübü, Belediye Vanspor Kulübü”.

Son Haberler
» ADANA’NIN ÖZLEDİĞİ TABLO, ARİFE GÜNÜ YAŞANDI » SÖZLÜ, “ADANA TARİHİNİN EN BAŞARILI BELEDİYE MECLİSİ OLACAĞIZ” » BAYRAM ADANA’YA, TÜRKİYE’YE, DÜNYA’YA GÜZELLİK VE HAYIR GETİRSİN » BÜYÜKŞEHİR HEYETİ, TÜRKMENELİ’NDE ŞİFA DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR » ADANA BÜYÜKŞEHİR ULAŞIM HİZMETLERİ BAYRAM BOYUNCA ÜCRETSİZ » BAŞKAN SÖZLÜ, BELEDİYE PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI » BÜYÜKŞEHİR, ÖLÜM KAMPI KHAZİR’E KADİR GECESİ GİRDİ » BAŞKAN SÖZLÜ, “İHSANOĞLU’NA ADANA’DAN YÜZDE 70 OY ÇIKMALI.” » KALDIRIMLAR GERÇEK SAHİPLERİNİN » MODERN VE BAĞIMSIZ TÜRKİYE’NİN DÜNYACA TASDİKİDİR LOZAN » DEVLETİMİZİN DEĞERİNİ BİLİP, SAHİP ÇIKMALIYIZ
Twitter
» Trendi Başlatan Adana Büyükşehir Belediyesi " Hayırlı Bayramlar " Diler. @StarMETRE_TT http://t.co/XQZfNWPzHZ » Adana'nın Özlediği Tablo, Arife Günü Yaşandı http://t.co/MCETGdsEW9 http://t.co/FSSyB8wOn2 » SÖZLÜ, "Adana Tarihinin En Başarılı Belediye Meclisi Olacağız" http://t.co/U5vigt3m1k http://t.co/GBGZPe3GeI » RT @huseyinsozlu: Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma törenindeyim. http://t.co/nKbJqQRCrX » Sınırsız Sevgilerle, Mutlu Bayramlar.. http://t.co/DpKLFoQbUY » Bayramı'nın 1. günü, 75. yıl Sanat Galerisi'nde Adana Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nce saat 11:00'de halkla buluşma töreni yapılacaktır » Ücretsiz otobüs seferleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için : http://t.co/XgOLIalA9p » Büyükşehir Heyeti, Türkmeneli'nde Şifa Dağıtmaya Devam Ediyor http://t.co/He5kfpUbNA http://t.co/ECiyZW3NX3 » Bayram Adana'ya, Türkiye'ye, Dünya'ya Güzellik ve Hayır Getirsin http://t.co/5mat3RJ3m3 http://t.co/mEXrO1E8v6 » Turizm bölgeleri otobüs seferleri. Bayram boyunca otobüslerimiz ücretsizdir, Hayırlı Bayramlar dileriz. http://t.co/QfuuiGuk1S
Ana Sayfa | Sık Sorulan Sorular | Telefon ve Adresimiz | WebMail | English
ASKİ | Adana İmar İnşaat | Altın Koza A.Ş. | BELDETAŞ A.Ş. | Ulaşım A.Ş. | ÇUFAŞ
Mobil Arayüz - Online Kişi: 1490, Ziyaretçi Sayısı: 15.551, Toplam Ziyaretçi 33.759.234

Basın FTP