Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
21. Altın Koza Fİlm Festival Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi sosyalag Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti nikah
ADANA’DA FOLKLÖR ŞÖLENİ
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi. 16.10.2011

TÜRKİYE HALK OYUNLARI BÜYÜKLER ŞAMPİYONASI 22-23 EKİM 2011 TARİHLERİ ARASINDA ADANA’DA YAPILIYOR... 

ŞAMPİYONAYA 16 İLDEN 22 EKİP İLE 700’E YAKIN SPORCU KATILIYOR... 

   Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi.

   Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleşecek şampiyonanın 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda düzenleneceğini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, “16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla organize edilecek Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’na tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

   ‘Folklör Şöleni’ atmosferinde gerçekleşecek Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’nın birinci gününde “Geleneksel”, ikinci gününde ise “Stilize” kategorilerinde yarışmaların düzenleneceğini kaydeden Başkan Vekili Aldırmaz, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sadece şampiyonaya katılacak ekiplerimizin kentimize gelmesini bekliyoruz. Organizasyonun kusursuz geçmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

   Geçtiğimiz aylarda şampiyona ile ilgili Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Güler ile yönetim kurulu üyelerinin kendini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Vekili Aldırmaz, “O ziyaret sırasında şampiyona için Adana’nın tercih edilmesi nedeniyle memnuniyetimi dile getirmiştim. Dev bir organizasyona daha imza atacağımız için mutluyum” şeklinde konuştu.

   İŞTE ŞAMPİYONAYA KATILACAK TAKIMLAR...

   Büyükler Geleneksel Kategorisi

   “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Adıyaman Gölbaşı Folklör ve Eskrim Spor Kulübü, Diyarbakır GSİM spor Kulübü, Bitlis Yeni Yıldırım Gençlik Spor Kulübü, Afyon Belediyesi G.S.K, İzmir İFAK G.S.K., Adana AFAGDER Spor Kulübü, Aydın AYHOT G.S.K., Gaziantep Gençlik ve Spor Kulübü, Trabzon Akçaabat Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul Gökmeydan Halk Oyunları G.S.K., İstanbul Silivri H. Bilim Spor Kulübü”.

  Büyükler Stilize Kategorisi

  “Ankara Sıla G.S.K., İzmir Üçetek G.S.K., Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET G.S.K., Artvin Tütüncüler Kültür Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Spor Kulübü, Diyarbakır DİMFAD Gençlik Spor Kulübü, Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul İdem Gençlik ve Spor Kulübü, Sinop Gençlik ve Spor Kulübü, Belediye Vanspor Kulübü”.

Son Haberler
» ZAMBİYA, ADANA’YI ÖRNEK ALACAK » ADANA ASKİ SPOR, KADROSUNU GÜÇLENDİRMEYİ SÜRDÜRÜYOR » ALTIN KOZA’ DA YARIŞACAK FİLMLER BELLİ OLDU » BAŞKAN VEKİLİ ALİ ŞİMŞEK’TEN, “BİRLİK, BERABERLİK, DAYANIŞMA YEMEĞİ” » BAŞKAN SÖZLÜ, HACI BEKTAŞ’A HEMŞEHRİLERİYLE BİRLİKTE KATILDI » GEZİCİ AMELİYATHANE İLK KISIRLAŞTIRMA OPERASYONUNU KOZAN’DA YAPTI » ALTIN KOZA’NIN JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU » ASKİ SPOR’UN SAĞLIĞI, MEDLİNE HASTANESİ’NE EMANET » HER ŞEY ÇALIŞANLARIN VE ADANALILARIN GÜVENLİĞİ İÇİN » ADANA ASKİ SPOR KAAN ARTUN’A EMANET » DR.FATİH KARAYANDI VE EKİBİ KOZAN’I İNCELİYOR
Twitter
» @adanaaskispor Kadrosunu Güçlendirmeyi Sürdürüyor http://t.co/vvb0JwJZtE http://t.co/jL1WFYwEe7 » Zambiya Adana'yı Örnek Alacak http://t.co/yNkieRSGVg http://t.co/OT706ZRUPA » Bugün 104 farklı noktada çalışıyoruz. Yapılan çalışmaları öğrenmek için; http://t.co/qPE0ZrUFZg » Başkan Sözlü Hacı Bektaş'a hemşehrileriyle birlikte katıldı http://t.co/unqw4ZIEB3 http://t.co/P6Fdm94Axe » Başkan Vekili Ali Şimşek'ten "Birlik, Beraberlik, Dayanışma" Yemeği http://t.co/KLvfg10sHn http://t.co/v6g93h91PO » Altın Koza'da yarışacak filmler belli oldu http://t.co/ujVo17PaLG http://t.co/ifJGbqcwoz » RT @halilavsar33: #Rotterdam Belediye Baskani ile kentsel donusum, cevre,enerji,tarim gorusmelerinde bulunduk.@huseyinsozlu @adana_bld http… » RT @huseyinsozlu: Rotterdam belediyesinde enerji,tarım ve kentsel dönüşüm konularında işbirliği yapmak üzere görüşmelerde bulunduk. » @adanaaskispor'un Sağlığı Medline Hastanesi'ne Emanet http://t.co/s6QG2kczkC http://t.co/RdQRNJBfVX » Altın Koza'nın jüri üyeleri belli oldu http://t.co/c8fWR7zJTS http://t.co/YehP9V0pRR
Ana Sayfa | Sık Sorulan Sorular | Telefon ve Adresimiz | WebMail | English
ASKİ | Adana İmar İnşaat | Altın Koza A.Ş. | BELDETAŞ A.Ş. | Ulaşım A.Ş. | ÇUFAŞ
Mobil Arayüz - Online Kişi: 1095, Ziyaretçi Sayısı: 13.822, Toplam Ziyaretçi 35.129.991

Basın FTP