Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
21. Altın Koza Fİlm Festival Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi sosyalag Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti nikah
ADANA’DA FOLKLÖR ŞÖLENİ
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi. 16.10.2011

TÜRKİYE HALK OYUNLARI BÜYÜKLER ŞAMPİYONASI 22-23 EKİM 2011 TARİHLERİ ARASINDA ADANA’DA YAPILIYOR... 

ŞAMPİYONAYA 16 İLDEN 22 EKİP İLE 700’E YAKIN SPORCU KATILIYOR... 

   Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi.

   Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleşecek şampiyonanın 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda düzenleneceğini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, “16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla organize edilecek Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’na tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

   ‘Folklör Şöleni’ atmosferinde gerçekleşecek Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’nın birinci gününde “Geleneksel”, ikinci gününde ise “Stilize” kategorilerinde yarışmaların düzenleneceğini kaydeden Başkan Vekili Aldırmaz, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sadece şampiyonaya katılacak ekiplerimizin kentimize gelmesini bekliyoruz. Organizasyonun kusursuz geçmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

   Geçtiğimiz aylarda şampiyona ile ilgili Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Güler ile yönetim kurulu üyelerinin kendini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Vekili Aldırmaz, “O ziyaret sırasında şampiyona için Adana’nın tercih edilmesi nedeniyle memnuniyetimi dile getirmiştim. Dev bir organizasyona daha imza atacağımız için mutluyum” şeklinde konuştu.

   İŞTE ŞAMPİYONAYA KATILACAK TAKIMLAR...

   Büyükler Geleneksel Kategorisi

   “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Adıyaman Gölbaşı Folklör ve Eskrim Spor Kulübü, Diyarbakır GSİM spor Kulübü, Bitlis Yeni Yıldırım Gençlik Spor Kulübü, Afyon Belediyesi G.S.K, İzmir İFAK G.S.K., Adana AFAGDER Spor Kulübü, Aydın AYHOT G.S.K., Gaziantep Gençlik ve Spor Kulübü, Trabzon Akçaabat Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul Gökmeydan Halk Oyunları G.S.K., İstanbul Silivri H. Bilim Spor Kulübü”.

  Büyükler Stilize Kategorisi

  “Ankara Sıla G.S.K., İzmir Üçetek G.S.K., Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET G.S.K., Artvin Tütüncüler Kültür Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Spor Kulübü, Diyarbakır DİMFAD Gençlik Spor Kulübü, Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul İdem Gençlik ve Spor Kulübü, Sinop Gençlik ve Spor Kulübü, Belediye Vanspor Kulübü”.

Son Haberler
» ADANA VE TÜRKİYE İÇİN YUMRUK SALLAYACAKLAR » ÜNLÜ YILDIZA ADANA BURMASI » BAŞKAN SÖZLÜ, “ÇALIŞMAYA, HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ.” » ALTIN KOZANIN ATEŞİ YANDI, ADANALILAR VOLKAN KONAK KONSERİYLE COŞTU » BAŞKAN SÖZLÜ, SÖGÜT’TEKİ ANMA ŞENLİKLERİNE KATILDI, ADANA İÇİN DE YATIRIM SÖZÜ ALDI. » BAŞKAN SÖZLÜ, “ADANA YEŞİLÇAM’IN EN ÖNEMLİ İLHAM KAYNAKLARINDANDIR.” » ADANALI CUMALİ EMMİ, BONZAİ’YE KARŞI » BAŞKAN SÖZLÜ, “TÜRK MİLLETİNİN GELECEĞİ EĞİTİMLE AYDINLANACAK.” » TÜRKİYE KAMU SEN’DEN, BAŞKAN HÜSEYİN SÖZLÜ’YE TAM DESTEK » ADANA ASKİ İLK YABANCISINA KAVUŞTU » BÜYÜKŞEHİR, UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI
Twitter
» RT @HuseyinSOZLU: Altınkoza ekibi ile toplantımız devam ediyor. http://t.co/Cwp67hM6q3 » RT @adanabld_cevko: Belirlenen yerlerin temizlik ve ilaçlama çalışmalarına başlıyoruz. @HuseyinSOZLU @adana_bld http://t.co/TmbJtqdJg5 htt… » Başkan SÖZLÜ müjdeyi verdi http://t.co/agiK3zo9Dv http://t.co/aJRIhAa3Q1 » RT @HuseyinSOZLU: Sanıyorum Ekim sonuna kadar ogrenci sivil ayırımını tamamlariz. 29 Ekım Cumhuriyet Bayraminda da ogrenciler için ulaşım ü… » Adana ve Türkiye için yumruk sallayacaklar http://t.co/9eakQB7ul5 http://t.co/MpTy53Xogx » Ünlü yıldıza Adana Burması http://t.co/xJIxHV0VRt http://t.co/3wcajMisyO » Başkan SÖZLÜ, ''çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz''http://t.co/VjaBsp6xAy http://t.co/U834mXWXJj » Türk Sineması'nın 100 yılı #altinkozaff http://t.co/Gv3WmSIWen » RT @HuseyinSOZLU: Türk Sinamasına bir ömür emek veren sinamanın duayenlerine ödüllerini verdik.#altınkozaff http://t.co/Jg9L7Qd8FY » Altın Kozanın ateşi yandı, Adanalılar Volkan KONAK konseriyle coştu http://t.co/FKq5sbbKft http://t.co/zUZHP7j00o
Ana Sayfa | Sık Sorulan Sorular | Telefon ve Adresimiz | WebMail | English
ASKİ | Adana İmar İnşaat | Altın Koza A.Ş. | BELDETAŞ A.Ş. | Ulaşım A.Ş. | ÇUFAŞ
Mobil Arayüz - Online Kişi: 1142, Ziyaretçi Sayısı: 5.822, Toplam Ziyaretçi 37.148.325

Basın FTP