Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti nikah Sosyal Medya Resmi Hesapları
ADANA’DA FOLKLÖR ŞÖLENİ
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi. 16.10.2011

TÜRKİYE HALK OYUNLARI BÜYÜKLER ŞAMPİYONASI 22-23 EKİM 2011 TARİHLERİ ARASINDA ADANA’DA YAPILIYOR... 

ŞAMPİYONAYA 16 İLDEN 22 EKİP İLE 700’E YAKIN SPORCU KATILIYOR... 

   Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi.

   Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleşecek şampiyonanın 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda düzenleneceğini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, “16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla organize edilecek Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’na tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

   ‘Folklör Şöleni’ atmosferinde gerçekleşecek Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’nın birinci gününde “Geleneksel”, ikinci gününde ise “Stilize” kategorilerinde yarışmaların düzenleneceğini kaydeden Başkan Vekili Aldırmaz, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sadece şampiyonaya katılacak ekiplerimizin kentimize gelmesini bekliyoruz. Organizasyonun kusursuz geçmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

   Geçtiğimiz aylarda şampiyona ile ilgili Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Güler ile yönetim kurulu üyelerinin kendini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Vekili Aldırmaz, “O ziyaret sırasında şampiyona için Adana’nın tercih edilmesi nedeniyle memnuniyetimi dile getirmiştim. Dev bir organizasyona daha imza atacağımız için mutluyum” şeklinde konuştu.

   İŞTE ŞAMPİYONAYA KATILACAK TAKIMLAR...

   Büyükler Geleneksel Kategorisi

   “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Adıyaman Gölbaşı Folklör ve Eskrim Spor Kulübü, Diyarbakır GSİM spor Kulübü, Bitlis Yeni Yıldırım Gençlik Spor Kulübü, Afyon Belediyesi G.S.K, İzmir İFAK G.S.K., Adana AFAGDER Spor Kulübü, Aydın AYHOT G.S.K., Gaziantep Gençlik ve Spor Kulübü, Trabzon Akçaabat Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul Gökmeydan Halk Oyunları G.S.K., İstanbul Silivri H. Bilim Spor Kulübü”.

  Büyükler Stilize Kategorisi

  “Ankara Sıla G.S.K., İzmir Üçetek G.S.K., Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET G.S.K., Artvin Tütüncüler Kültür Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Spor Kulübü, Diyarbakır DİMFAD Gençlik Spor Kulübü, Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul İdem Gençlik ve Spor Kulübü, Sinop Gençlik ve Spor Kulübü, Belediye Vanspor Kulübü”.

Son Haberler
» Büyükşehir ve ÇÜ, Seyhan Nehri’ndeki balık ölümlerini önlemek için işbirliği yapıyor » Başkan Sözlü, “Erkek egemen toplumun mağduru kadınlar.” » Adanalı boksörlerin başarısı Devlet Bahçeli’ye armağan edildi » Başkan Sözlü, “Cumhuriyetin sorumluluğu öğretmenlerimizin omuzlarındadır.”" » Öner Kardeşler şimdi final için vuracak » Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan’dan duygulandıran ziyaret » Büyükşehir Atölye, öğretmenleri unutmadı » Büyükşehir personeline sağlık taraması » Büyükşehir Sağlık Daire’den Göğüs kanseri konferansı » Çelebi Akkuş, “TEOG sırasında gürültü yapılmamalı.” » Başkan Sözlü, “Öğretmenlerimizin çalışma koşulları ve özlük hakları iyileştirilmeli.”
Twitter
» RT @HuseyinSOZLU: Yüreğir'de bayram öncesi pazarı ziyaret ettim. Honamlı ve Sarıkeçili Tekeleri pazarın ilgi odağı idi. . http://t.co/lN3L5… » Bayram boyunca ulaşım ücretsizdir. http://t.co/9q4GQpGlGO » Kurban Bayramınız Mübarek Olsun, Sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Mutlu Bayramlar. http://t.co/JZhEeN7qdP » 05 Ekim 2014 #Nöbetçieczaneler http://t.co/VDmfkYJLtC » 06 Ekim 2014 #Nöbetçieczaneler http://t.co/QEq0fXzc3N » 08 Ekim 2014 #NöbetçiEczaneler http://t.co/ilFW45Y2u3 » 09 Ekim 2014 #NöbetçiEczaneler http://t.co/7Ubz1htwDX » Mağdur öğretmen adayı, Başkan Sözlü'den destek istedi http://t.co/j2Hq9E5rW5 http://t.co/Nd9woCcL40 » RT @HuseyinSOZLU: Büyükşehir Belediye Meclis Toplantıızın Ekim Ayı ikinci Birleşimi Başladı.Adana için değişime ara vermeden çalışyoruz htt… » Allah'ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cuma'mız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar. http://t.co/5pk3oIbJHU
Ana Sayfa | Sık Sorulan Sorular | Telefon ve Adresimiz | WebMail | English
ASKİ | Adana İmar İnşaat | Altın Koza A.Ş. | BELDETAŞ A.Ş. | Ulaşım A.Ş. | ÇUFAŞ
Mobil Arayüz - Online Kişi: 1221, Ziyaretçi Sayısı: 27.712, Toplam Ziyaretçi 41.006.364

Basın FTP