Adana Hava Durumu
Arama Yap
Adana Büyükşehir Belediyesi Facebook Adana Büyükşehir Belediyesi YouTube Adana Büyükşehir Belediyesi Twitter Adana Büyükşehir Belediyesi RSS
Tebrik Galerisi sosyalag Toplu Sms Hizmeti nikah
ADANA’DA FOLKLÖR ŞÖLENİ
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi. 16.10.2011

TÜRKİYE HALK OYUNLARI BÜYÜKLER ŞAMPİYONASI 22-23 EKİM 2011 TARİHLERİ ARASINDA ADANA’DA YAPILIYOR... 

ŞAMPİYONAYA 16 İLDEN 22 EKİP İLE 700’E YAKIN SPORCU KATILIYOR... 

   Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi.

   Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleşecek şampiyonanın 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda düzenleneceğini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, “16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla organize edilecek Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’na tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

   ‘Folklör Şöleni’ atmosferinde gerçekleşecek Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’nın birinci gününde “Geleneksel”, ikinci gününde ise “Stilize” kategorilerinde yarışmaların düzenleneceğini kaydeden Başkan Vekili Aldırmaz, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sadece şampiyonaya katılacak ekiplerimizin kentimize gelmesini bekliyoruz. Organizasyonun kusursuz geçmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

   Geçtiğimiz aylarda şampiyona ile ilgili Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Güler ile yönetim kurulu üyelerinin kendini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Vekili Aldırmaz, “O ziyaret sırasında şampiyona için Adana’nın tercih edilmesi nedeniyle memnuniyetimi dile getirmiştim. Dev bir organizasyona daha imza atacağımız için mutluyum” şeklinde konuştu.

   İŞTE ŞAMPİYONAYA KATILACAK TAKIMLAR...

   Büyükler Geleneksel Kategorisi

   “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Adıyaman Gölbaşı Folklör ve Eskrim Spor Kulübü, Diyarbakır GSİM spor Kulübü, Bitlis Yeni Yıldırım Gençlik Spor Kulübü, Afyon Belediyesi G.S.K, İzmir İFAK G.S.K., Adana AFAGDER Spor Kulübü, Aydın AYHOT G.S.K., Gaziantep Gençlik ve Spor Kulübü, Trabzon Akçaabat Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul Gökmeydan Halk Oyunları G.S.K., İstanbul Silivri H. Bilim Spor Kulübü”.

  Büyükler Stilize Kategorisi

  “Ankara Sıla G.S.K., İzmir Üçetek G.S.K., Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET G.S.K., Artvin Tütüncüler Kültür Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Spor Kulübü, Diyarbakır DİMFAD Gençlik Spor Kulübü, Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul İdem Gençlik ve Spor Kulübü, Sinop Gençlik ve Spor Kulübü, Belediye Vanspor Kulübü”.

Son Haberler
» “DEMOKRASİ İÇİN GÜÇLÜ SENDİKALAR ŞART” » HÜSEYİN SÖZLÜ İLK RÖPORTAJINI LİSE ÖĞRENCİLERİNE VERDİ » SÖZLÜ ADANA TENİS DAĞ VE SU SPORLARI KULÜBÜ’NDE » SEVGİ EVLERİ’NDE 23 NİSAN COŞKUSU » VALİ COŞ’TAN SÖZLÜ’YE ZİYARET » HÜSEYİN SÖZLÜ’YE TURUNCU BEYAZ FORMA » SÖZLÜ MÜTEAHHİTLERDEN İDDİALI PROJELER İSTEDİ » BAŞKAN HÜSEYİN SÖZLÜ KOLTUĞUNU LEYLA GÜLMEZ’E BIRAKTI » ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ » HER ŞEY MİNİK YAKUP’UN YAŞAMASI İÇİN » “ŞEHİRLERİN HAYATI, DEĞİL 5 YILA, İNSAN ÖMRÜNE SIĞMAZ”
Twitter
» "Demokrasi için güçlü sendikalar şart" http://t.co/bnPgyJzm0U http://t.co/8boctQeDRS » Hüseyin Sözlü ilk röportajını lise öğrencilerine verdi http://t.co/cCzOT5Zdh0 http://t.co/vyCAMhPGtG » Sevgi Evleri’nde 23 Nisan coşkusu http://t.co/5ZcbOB6Df0 http://t.co/wjyCLh9kGj » Sözlü Adana Tenis Dağ Ve Su Sporları Kulübü’nde http://t.co/kX6u6H3eY0 http://t.co/D3cNK4U4FI » Bugün 72 farklı noktada çalışıyoruz.Yapılan çalışmaları öğrenmek için; http://t.co/o0vmJdQ9qX » Sözlü müteahhitlerden iddialı projeler istedi http://t.co/s6R1N3Rwfd http://t.co/ZVjTwl3tmz » Hüseyin Sözlü’ye turuncu beyaz forma http://t.co/lCEzDLc5DT http://t.co/E0WOz2UcFf » Vali Coş’tan Sözlü’ye ziyaret http://t.co/akX6sjTfm7 http://t.co/Ds0k7sBmGU » RT @gakkaya001: @adana_bld Adana büyükşehir belediyesi AHAS -ADANA semalarında süzülüyor... http://t.co/XkUrNhJJaH » Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarız... http://t.co/T89snywr5p