Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
Sosyal Medya Resmi Hesapları Dış İlişkiler Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti 5 Ocak Adana Uluslararası Kurtuluş Yarı Maratonu
ADANA’DA FOLKLÖR ŞÖLENİ
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi. 16.10.2011

TÜRKİYE HALK OYUNLARI BÜYÜKLER ŞAMPİYONASI 22-23 EKİM 2011 TARİHLERİ ARASINDA ADANA’DA YAPILIYOR... 

ŞAMPİYONAYA 16 İLDEN 22 EKİP İLE 700’E YAKIN SPORCU KATILIYOR... 

   Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, dev bir organizasyona daha imza atacaklarını ve 16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’nın Adana’da yapılacağını söyledi.

   Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleşecek şampiyonanın 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda düzenleneceğini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, “16 ilden 22 ekip ile 700’e yakın sporcunun katılımıyla organize edilecek Türkiye Halk Oyunları Büyükler Şampiyonası’na tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

   ‘Folklör Şöleni’ atmosferinde gerçekleşecek Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’nın birinci gününde “Geleneksel”, ikinci gününde ise “Stilize” kategorilerinde yarışmaların düzenleneceğini kaydeden Başkan Vekili Aldırmaz, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sadece şampiyonaya katılacak ekiplerimizin kentimize gelmesini bekliyoruz. Organizasyonun kusursuz geçmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

   Geçtiğimiz aylarda şampiyona ile ilgili Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Güler ile yönetim kurulu üyelerinin kendini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Vekili Aldırmaz, “O ziyaret sırasında şampiyona için Adana’nın tercih edilmesi nedeniyle memnuniyetimi dile getirmiştim. Dev bir organizasyona daha imza atacağımız için mutluyum” şeklinde konuştu.

   İŞTE ŞAMPİYONAYA KATILACAK TAKIMLAR...

   Büyükler Geleneksel Kategorisi

   “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Adıyaman Gölbaşı Folklör ve Eskrim Spor Kulübü, Diyarbakır GSİM spor Kulübü, Bitlis Yeni Yıldırım Gençlik Spor Kulübü, Afyon Belediyesi G.S.K, İzmir İFAK G.S.K., Adana AFAGDER Spor Kulübü, Aydın AYHOT G.S.K., Gaziantep Gençlik ve Spor Kulübü, Trabzon Akçaabat Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul Gökmeydan Halk Oyunları G.S.K., İstanbul Silivri H. Bilim Spor Kulübü”.

  Büyükler Stilize Kategorisi

  “Ankara Sıla G.S.K., İzmir Üçetek G.S.K., Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET G.S.K., Artvin Tütüncüler Kültür Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Spor Kulübü, Diyarbakır DİMFAD Gençlik Spor Kulübü, Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kulübü, İstanbul İdem Gençlik ve Spor Kulübü, Sinop Gençlik ve Spor Kulübü, Belediye Vanspor Kulübü”.

Son Haberler
» Bağımsızlık mücadelesi ve Kazakistan » Özü, sözü bir adama teşekkür » Büyükşehir Belediyesi, Mevlanı’yı 1 hafta boyunca andı » Kuşlara, Türk tarihi simgeli yuva » Başkan Sözlü, “Adana’da belediyeciliğin çıtası yükselecek.” » Milli Mücadeli’nin tanığı Şakir Paşa Konağı yeniden doğdu » Hayvan Barınağı’na 4 odalı ameliyathane » Adana ASKİ Spor sahasında durdurulamıyor » Başkan Sözlü’den öğrencilere ilçe müjdesi » Orhan Kemal Öykü Yarışması ödülleri sahiplerini buldu » 13 Kare Sanat Günleri mehretan bölüğü gösterisi ve sergi açılışıyla başladı
Twitter
» Adana ASKİ Spor’un kupada rakibi Galatasaray http://t.co/zqz0C2saSL http://t.co/Iz6BJ3N8hi » Şoförler iyi görsün, Adanalı kazalardan uzak kalsın http://t.co/GEvEXafWl9 http://t.co/CSDXJFHnrf » 5 Ocak Uluslararası Kurtuluş Yarı Maratonu için çalışmalar hız kazandı.http://t.co/zqz0C2saSL http://t.co/fatuuwfXvC » 11 Aralık 2014 #NöbetçiEczaneler http://t.co/MF8JFIlc5d » Mevlana’nın anılmasına Ceyhan’da başlandı.http://t.co/CX4YLXvWho http://t.co/tS3rPGd7eA » Bugün 102 farklı noktada çalışıyoruz. Yapılan çalışmaları öğrenmek için; http://t.co/D9rMsLdJCO » RT @HuseyinSOZLU: Belediye başkanları projelerini sadece görev sürelerine göre değil değil uzun ölçekli planlamalıdır. #WICSummiit http://t… » Allah'ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cuma'mız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar.. http://t.co/04d3OHGP2O » Yeni UKOME kararıyla 11 Aralık 2014'den itibaren Büyükşehir Belediye Otobüsleri tüm ilçe hatlarında Öğrenci 1 Lira. http://t.co/RbKitfbB3K » 13 Kare Sanat Günleri mehretan bölüğü gösterisi ve sergi açılışıyla başladı.http://t.co/CONIdg3VCk http://t.co/jTlgKZeGkO
Ana Sayfa | Sık Sorulan Sorular | Telefon ve Adresimiz | WebMail | English
ASKİ | Adana İmar İnşaat | Altın Koza A.Ş. | BELDETAŞ A.Ş. | Ulaşım A.Ş. | ÇUFAŞ
Mobil Arayüz - Online Kişi: 661, Ziyaretçi Sayısı: 1.623, Toplam Ziyaretçi 42.207.460

Basın FTP