Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
Sosyal Medya Resmi Hesapları Fotoğraf Kampanyası Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti
Kentsel Dönüşüm Projeleri

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ ALAN RESİMLERİ


ZİYA PAŞA MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ SINIRI


FATİH MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Fatih Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanı; İlimiz, Seyhan İlçesi, Döşeme (Fatih) Mahallesinde toplam 96 ha (96.000 m2) büyüklüğündedir. Fatih Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında Toplam 457 Hak Sahibi vardır.

Fatih Mahallesi ile ilgili yapılan Kentsel Dönüşüm İhalesi sonuçlanmış olup ihaleyi kazanan firma, anket çalışmaları, haritalar, saha çalışmalar, proje çizimleri ve diğer işlemlere devam etmektedir. 


GÖL MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Göl Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanı; İlimiz, Çukurova İlçesi, Karalarbucağı (Göl) Mahallesinde toplam 20 ha (202.000 m2) büyüklüğündedir. 

Bölgede 417 hak sahibine ait toplam 390 bağımsız bölüm (34 işyeri 356 konut) bulunmakta olup bu bağımsız bölümlerin 286 adedi (24 işyeri 262 konut) işgalcilere ait görünmektedir. 

Alanla ilgili yapılan Kentsel Dönüşüm İhalesi sonuçlanmış olup ihaleyi kazanan firma, anket çalışmaları, haritalar, saha çalışmaları, proje çizimleri ve diğer işlemlere devam etmektedir. KÖPRÜLÜ ve İKİBİNEVLER MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Köprülü Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanı; İlimiz, Yüreğir İlçesi, Köprülü Mahallesinde toplam 29 ha (29.000 m2) büyüklüğündedir. 

İkibinevler  Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanı; İlimiz, Seyhan İlçesi, İkibinevler Mahallesinde toplam 30.6 ha (30.600 m2) büyüklüğündedir. 

Her iki alanla ilgili yapılan Kentsel Dönüşüm İhalesi sonuçlanmış olup ihaleyi kazanan firmalar, anket çalışmaları, haritalar, saha çalışmaları, proje çizimleri ve diğer işlemlere devam etmektedir.KÖPRÜLÜ MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ SINIRI


SİNANPAŞA, YAVUZLAR, AKINCILAR MAHALLELERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Sinanpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanı; İlimiz, Yüreğir İlçesi, Karşıyaka (Sinanpaşa Mahallesi ve Yavuzlar Mahallesinin bir kısmı) Mahallesinde toplam 13 ha (130.330 m2) büyüklüğündedir. Söz konusu alan imzalanan protokol ile 2 Etaba ayrılmış ve öncelikle 1.Etaptaki yaklaşık 558 bağımsız bölümdeki 908 Hak Sahibi ile ilgili görüşmeler sonuçlandırılmıştır. 

Bununla birlikte, Büyükşehir Belediye Meclisimizin 15.03.2012 tarih ve 48 sayılı kararı ile mevcut alan sınırlarının doğusunda kalan ve Akıncılar Mahallesinin de bir kısmını alan yeni Kentsel Dönüşüm Alan Sınırları belirlenmiştir. Kesinleşen alan ile birlikte Sinanpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alan sınırları 56 ha (559.500 m2) büyüklüğüne erişmiştir.

Yeni alan sınırları ile ilgili çalışmalar en kısa zamanda başlatılacak olup, 2013 yılı içerisinde ihalesinin yapılması planlanmaktadır.