Şirketimiz 1990 yılında Adana Belediyesi tarafından kasap esnafının canlı olarak getirmiş olduğu küçükbaş ve büyükbaş hayvanların kesim hizmetleri, dağıtımı, halkın et ihtiyacını sağlıklı koşullarda karşılamak amacı ile Tümaş Et Ürünleri A.Ş adı altında kurulmuş ve bu hizmetlerini uzun yıllar sürdürmüştür.

Şirketimiz ana sözleşmesindeki faaliyet konularını genişleterek faaliyet konusuna göre de şirket unvanında değişikliğe giderek Adana Ulaşım A.Ş. adıyla hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ekmek Fabrikalarında Üretilen Ekmeğin Türk Gıda Kodeksine uygun şekilde dağıtımını yapan şirketimiz Adana halkına sağlıklı ve ucuz ekmek satışını amaçlamaktadır.

Tüm dünyada olduğu gibi ekonomik, ucuz ve de hepsinden önemlisi doğaya minimum zarar verdiği için tercih edilen toplu ulaşım, Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından hizmetleri yürütülmekte olan Adana Raylı Taşıma Sistemi ile hayata geçirilmiştir. Raylı Taşıma İşletmesi şirketimiz personelleri tarafından yürütülmektedir.

İLETİŞİM BİLGİSİ

Adres : Adana Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası k:2
Tel : 322 457 25 24
Fax : 322 455 36 22