İştirakler

Adana Ulaşım A.Ş.:

Şirket, T.T.K. göre 20.03.1990 tarihinde Ana sözleşmesinin 4.Md. işleri yapmak amacıyla kurulmuştur.

Şirketimiz 2010 yılında Tümaş Et Ürünleri Tüm Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ticaret ve San. A.Ş olan ünvanını ADANA ULAŞIM ORGANİZASYON TURİZM ZİRAAT SU VE SU TESİSLERİ GIDA VE ET ÜRÜNLERİ TEMİZLİK HİZMETLERİ TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ olarak değiştirmiştir.

Şirket, 2018 yılında ana sözleşmesindeki faaliyet konularına göre çeşitli ihalelere girmiştir.

Resmi Web Sitesi

Yeni Adana İmar A.Ş.:

Şirket, Yeni Adana İmar İnşaat Ticaret A.Ş. 1986 yılında ‘’Yeni Adana İmar İnşaat Limited Şirketi’’ unvanı ile 95.000.000.- TL Adana Belediyesi ve 5.000.000.- TL İl Özel İdaresi tarafından karşılanarak 100.000.000.-TL Sermaye ile kurulmuş olup, 2018 yılı itibari ile sermayesi 69.120.000 TL’dir.

Şirketimizin %99,99’u Adana Büyükşehir Belediyesine ait olup geriye kalan hisseler, Altın Koza Kültür Sanat ve Turizm Hizmetleri A.Ş., Beldetaş Belde Sağlık Sanayi ve Ticaret A.Ş, Adana Ulaşım Org. Tur. Zir. Su ve Su Tes. Gıda ve Et Ür. Tem. Hiz. Tic. ve San. A. Ş.’ye aittir.

Resmi Web Sitesi

Çukurova Fuarcılık A.Ş.:

Şirket, Adana kenti için değil tüm Çukurova bölgesinin fuarcılık sektöründe en üst seviyede faydalanması amacıyla kurulmuş bir anonim şirketidir.

Adana ve Çukurova Bölgesinde fuarcılık faaliyetlerinin geliştirilmesi, artırılması, bölgenin ekonomik ve sosyal açıdan gelişiminde önemli bir araç olacak olan fuarcılık sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde kalıcı fuar sergi salonlarının yapımını gerçekleştirilmesini takiben bu tesisin kent ve bölge ekonomisine getirilerinin artırılmasıdır.

Resmi Web Sitesi

Beldetaş Belde Sağlık San. ve Tic.A.Ş.:

Şirket, T.T.K. göre 04.03.1991 tarihinde Ana sözleşmesinin 4.Md. işleri yapmak amacıyla kurulmuştur. Sağlık, Tanzim Satış, Basımevi, Akaryakıt, Yakacak, Personel Çalıştırılması, Araç Kiralama vb. Hizmet ve alım ve satım işleri ile Toplu Taşıma Hizmetleri alanında faaliyet göstermektedir.

Resmi Web Sitesi

Altın Koza Kültür Sanat ve Turizm Hizmetleri A.Ş.:

Çukurova’nın ürünü pamuğu simgeleyen “Altın Koza Film Festivali” ilk kez 1969 yılında ‘Altın Koza Film Şenliği’ adıyla Adana Belediyesi ve Adana Sinema Kulübü öncülüğünde gerçekleştirildi.

Türk Film Arşivi’nin katkılarını da yanına alan Altın Koza Film Festivali, o tarihten bu yana her yıl zenginleşen içeriği ile sadece Çukurova Bölgesi’nin değil, ülkemizin en önemli kültür – sanat etkinliklerinden biri oldu. Akdeniz Ülkeleri’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nden Japonya’ya kadar dünyanın pek çok ülkesinden filmi, sektörün her alanında görev yapan sinema profesyonelini konuk eden bir sinema platformu haline gelmiştir.

Resmi Web Sitesi